«RIGHT SOLUTION» ПРОВОДИТЬ ГЕОЛОГІЧНЕ ВИВЧЕННЯ НАДР БУРШТИНУ НА ЖИТОМИРЩИНІ

Бурштин

Компанія «Right Solution» отримала спецдозвіл на користування бурштиноносними надрами на Житомирщині. Наразі вона проводить тут дослідну експертизу, і лише через кілька років компанія матиме змогу подати документи на отримання ліцензії для видобутку копалини.

«Ми будемо проводити геологічне вивчення, дослідно-промислову розробку, експертизу. Лише після цього наша компанія буде подавати документи на отримання ліцензії для видобутку. У перспективі ми хочемо видобувати сонячний камінь, але зараз мова лише про геологорозвідку, тобто про інвестицію в розвиток України. Я ж маю надію, що через кілька років ми таки отримаємо дозвіл на видобуток», – розповідає один із інвесторів компанії Володимир Баланда.

Інвестор підкреслює, що не є прихильником продажу сировини як такої, адже це не вигідно ні компанії, ні Україні. У планах – повний цикл виробництва – починаючи від геологорозвідки і закінчуючи готовими прикрасами. «Я вже неодноразово заявляв, що не є прихильником продажу сировини як такої. Це ж не вугілля, а коштовний камінь, який користується попитом на китайському та інших ринках. Ми, продаючи бурштин як сировину, даємо можливість комусь збагатитись. Подивіться на Польщу. У Ґданську є ціла вулиця магазинів з бурштином. Туди приїжджають американці, німці, австрійці та інші, і купують це камінням, залишаючи там гроші. Це імідж країни. А імідж міста Ґданська взагалі створений за рахунок бурштину. Таке треба зробити і в Україні», – каже інвестор.