ПРЕДСТАВНИКИ RIGHT SOLUTION ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНІЙ ВИСТАВЦІ AMBER TRIP У СКЛАДІ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕЛЕГАЦІЇ

Бурштин

Представники компанії Right Solution у складі української делегації відвідали виставку Amber Trip, де провели низку перемовин з представниками європейського ринку бурштину щодо поставок сонячного каміння вже цього року.

«Хотілося б залучити промислові сили в Україну, не вивозити сировину за кордон примітивним способом, а запрошувати компанії, які б її обробляли й експортували в інші країни уже у вигляді готової продукції», – зазначив один із інвесторів Right Solution Володимир Баланда.

«CТВОРЕННЯ УМОВ ДЛЯ ЗАЛУЧЕННЯ У ГАЛУЗЬ ІНВЕСТОРІВ – ЦЕ ПЕРШОЧЕРГОВА УМОВА РОЗВИТКУ КРАЇНИ І ФОРМУВАННЯ ЇЇ ІМІДЖУ», – ІНВЕСТОР RIGHT SOLUTION

Компанія Right Solution – проект з іноземними інвестиціями, що отримав спеціальні дозволи на геологовивчення бурштину на Житомирщині. Тож можна сміливо говорити, що Україна вперше заговорила про реальні кроки з легалізації бурштинового ринку. Про це, а також про роботу і перспективи компанії в непростих умовах функціонування галузі говорить один із інвесторів компанії Володимир Баланда.

За словами інвестора, зараз в Україні немає достовірних геологічних даних – це інформація ще з радянських часів. І це основна проблема, адже аби видобувати тут що-небудь, інвестори, для початку, повинні вкласти шалені гроші у вивчення надр. А це інвестиція, яка не приносить прибутку, тому компанії хочуть мати гарантії, що після розвідки зможуть отримати дозвіл і на видобування. Однак, ніхто цього гарантувати не може.

 

Натомість, компанія Right Solution прагне стати однією з перших, хто візьметься за таку геологорозвідку на Житомирщині. Лише опісля – подаватиметься на отримання ліцензії на видобуток. «Наразі ми будемо проводити геологічне вивчення, дослідно-промислову розробку, експертизу. А це і робоча сила, і техніка, і щонайважливіше для держави – проект рекультивації. Бо та ситуація, яка є зараз на бурштиноносних ділянках, те «марсове поле», яке лишили чорні копачі, має руйнівні наслідки для всього: флори, фауни, мікроклімату, впливає на кислотність ґрунтових вод. Ми ж як інвестори за свою роботу будемо нести відповідальність. Тільки після цього всього компанія буде подавати документи на отримання ліцензії для видобутку», – додає Володимир Баланда.

Ціль Right Solution – це можливість позиціонувати Україну на якісно іншому рівні у світі, підкреслює інвестор. Країна повинна позбуватися репутації просто видобувача чи джерела сировини. Бурштин повинен стати брендом України на світовому ринку. А створення умов для залучення у галузь інвесторів – це першочергова умова розвитку країни і формування її іміджу. Компанія планує повний цикл виробництва: починаючи від геологорозвідки та закінчуючи готовими виробами. Вона має намір заходити на ринок із низкою соціальних інвестицій: це й інфраструктура, і створення робочих місць, і будівництво дороги та встановлення електростанції. Йдеться про працевлаштування близько 200 місцевих мешканців.

Вирішення бурштинової проблеми в Україні, на думку інвестора, можливе лише шляхом легалізації та виходом на ринок офіційних компаній, адже це – створення іміджу країни, податки, інфраструктура, соціальні речі, виставки, магазини, робота, залучення коштів. «Це побудова цілої сфери», – підкреслює Володимир Баланда.