Заява щодо спростування недостовірних відомостей, що поширюються прокуратурою Житомирської області

""

 

Останнім часом в соцмережах та регіональних засобах масової інформації почала з’являтися неправдиві публікації щодо того, що наше підприємство нібито здійснює незаконне користування бурштиноносними надрами. 

Згодом – 01.11.19 року наше підприємство взагалі зазнало відвертого нападу з боку посадових осіб Національної поліції в Житомирській області в зв’язку з сфабрикованим на підставі згаданих неправдивих публікацій кримінальним провадженням №12019060260000394 від 02.10.2019 року.

Того ж дня прокуратурою Житомирської області на її офіційній сторінці в мережі Інтернет (https://zhit.gp.gov.ua/ua/news.html?_m=publications&_c=view&_t=rec&id=260545)

опубліковано повідомлення, якому прокуратура Житомирської області також стверджує, що наше підприємство здійснює нібито незаконне добування бурштину.

Порядок та спосіб поширення інформації у системному зв’язку з діями поліції та прокуратури та позовами, що нею раніше заявлялися, за нашим переконанням та відомостями юристів, що спеціалізуються на протидії рейдерським захопленням підприємств, вказуються на те, що таким чином готується рейдерське захоплення нашого підприємства.

Тому, з огляду на викладене, вважаємо звернутися до усіх зацікавлених осіб з даним спростуванням поширеної щодо нас недостовірної інформації.

Компанія Right Solution («Райт Солюшн») – це проект з іноземними інвестиціями, що спеціалізується на геологічному вивченні родовищ бурштину, добуванні корисних копалин, розробці кар’єрів, а також діяльності у сфері інжинірингу, геології та геодезії і наданні послуг технічного консультування у цих галузях.

Компанія заснована у 2015 році в місті Овруч Житомирської області, коли Україна вперше заговорила про реальні кроки з легалізації ринку бурштину і з’явилися перспективи для відбудови галузі.

На сьогодні Right Solution володіє трьома спеціальними дозволами на геологічне вивчення та дослідно-промислову розробку родовищ бурштину в північних районах Житомирської області на території понад 5,5 тисяч гектарів. Фактично – ми є чи не єдиним підприємством, яке дійсно займається легальним видобутком та розвідкою бурштину.

Колектив підприємства складає понад 80 осіб, усі вони є офіційно працевлаштованими та сплачують необхідні податки, внески та збори.

Ми є одним з небагатьох підприємств, які є членами Європейської Бізнес Асоціації (Протокол №5 від 28.05.2019 року) і в нашій діяльності принципово дотримуємося законодавства та принципово налаштовані проти будь-яких проявів корупції.

Щодо законності користування надрами роз’яснюємо, що питання законності користування надрами визначається не думкою прокурора, слідчого чи дописувача соцмережі, а законодавством України. 

Тож, згідно з ст. 19 Кодексу України про надра останні надаються у користування підприємствам, установам, організаціям і громадянам лише за наявності у них спеціального дозволу на користування ділянкою надр.

В свою чергу, на підставі ст. 14 Кодексу України про надра до видів користування надрами, серед інших, відноситься дослідно-промислова розробка родовищ корисних копалин загальнодержавного значення і такий вид користування, згідно з ст. 20 Кодексу України про надра здійснюється без надання гірничого відводу після одержання спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення в тому числі дослідно -промислову розробку. На підставі того ж Кодексу України про надра та ряду профільних підзаконних актів, проведення дослідно-промислової розробки передбачає часткове вилучення та реалізацію видобутої сировини.

Повідомляємо, що наше підприємство володіє таким спеціальним дозволом №4784 від 26.08.2016 року та на його підставі користується надрами.

Питання землекористування підприємств, установ та організацій, що проводять розвідувальні роботи врегульовано ст. 97 Земельного кодексу України й передбачає проведення таких робіт на підставі на підставі угоди з власником землі або за погодженням із землекористувачем (ч. 1 ст. 97 ЗК України) та обов’язковість відшкодування можливих збитків з приведенням займаних земельних ділянок у попередній стан (ч. 4 ст. 97 ЗК України).

Наше підприємство проводить розвідувальні роботи на підставі робочого проекту дослідно-промислової розробки Замисловецької ділянки бурштину, робочого проекту землеустрою щодо рекультивації земель, що перебувають у приватній власності громадян на території Замисловецької сільської ради, договорів №1-№38.

Інших індикаторів законності чи незаконності здійснення користування надрами в світлі нашої ситуації вітчизняне законодавство не містить. 

Таким чином – спростованими є вигадки прокуратури Житомирської області та працівників Національної поліції в Житомирській області щодо нібито незаконного добування нами бурштину.

Окрім того, в зв’язку з вочевидь обмеженими здібностями слідства та прокуратури, які замість офіційного з’ясування обставин користування надрами фабрикують кримінальне провадження та вдаються до обшуків, повідомляємо, що відомості про наявність у нас спеціального дозволу на користування надрами наявна на нашому офіційному сайті http://www.right-solution.net та на сайті Державної служби геології та надр України.

Таким чином – замість задіяння до слідчих дій більше ніж сорока (!) працівників нацполіції, авіації Житомирського прикордонного загону (!), загону спецпризначення та бронетехніки (!), вважаємо за необхідне зорієнтувати усіх зацікавлених осіб на існування відомостей про наше підприємство та про підстави для нашого надрокористування у відкритому доступі в мережі Інтернет. 

Тому, зважаючи на ситуацію що склалася, просимо терміново спростувати поширені відомості щодо здійснення нами незаконного видобутку бурштину.

             Заяву підписаав директор «Райт Солюшн» Віктор Коц. Документ скерований в офіс Президента України, генеральному прокурору України, голові Національної поліції України, усім зацікавленим особам та підписана